çarpım tablosu 9 lar

Sponsor Bağlantılar

Matematik dünyasında 9’un ayrı bir yeri vardır. 9 tek basamaklı sayıların en büyüğüdür. Bu nedenle tek basamaklı sayıların kralı olarak bilinir. Bütün tek basamaklı sayılarda daha güçlüdür.

Markette ya da avm’de aldığınız ürünlerin fiyatına dikkat ettiniz mi? İçerisinde hep 9 vardır. Hem de bir sürü. Mesela bir şey aldığınızda etiketine bakın kesin 9 vardır. Örneğin, 9,99 tl olarak görünür. 10 tl değil 🙂 Bunun nedeni bir nevi ürünü daha ucuz gibi göstermektir. 100 tl yazmazlar 99 tl yazarlar mesela. 99 iki basamaklıdır ama 100 üç basamaklıdır.

Sponsor Bağlantılar

Futbol maçları kaç dakikadır? Bunu kesin bilisiniz. Tam 90 dakikadır maçlar. Gördünüz mü 9 yine işin içinde var. Futbolu çok sever ve çok iyi bir futbolcudur. Formalardan biri mutlaka 9’dur.

6 sayısını biliyorsunuz. O 9’un en iyi arkadaşıdır. Hatta bir gün maç yaparlarken 6 sakatlanmıştır ve evinde dinlenmek zorunda kalmıştır. O gün hiç dışarıya çıkamamıştır. 6’nın en yakın arkadaşı olan 9 ona yardımcı olmak istemiştir ve 6’nın yanına gitmiştir. Morali bozuk olan 6’yı güldürmek için 9 ne yapmıştır sizce? Biraz düşünün hadi. Bulamadınız mı hadi bir daha düşünün bakalım… Tamam açıklayalım, 6’yı güldürebilmek için 9 şekilden şekle girmiştir ama 6 hiç gülmemiştir. Sonra 9 takla atarak hareketler yapmıştır ve takla atarken ters dönünce aynı 6’ya benzemiştir. Bunu gören 6 aynı “bana benzedin” deyip çok gülmüştür ve mutlu olmuştur.

9 yazdığınız defterinizi ters çevirdiğinizde 6 olacaktır. 9 çok şakacıdır ve bu şakayı sizlere de yapmaya bayılır. Defterinize 9 yazın, sonra defterinizi ters çevirin gördünüz mü size nasılda şaka yaptı ama 🙂

Sponsor Bağlantılar

9. sınıfa geçtiğinizde ortaokuldan mezun olmuş olursunuz ve artık liseye geçersiniz. Bu konuda 9. sınıfa geçince yepyeni okul formaları giyersiniz. 9 yeni okul formaları giymeniz için sizi bekliyor. Derslerinize çok çalışın ve 9. sınıf olunca güzel güzel formalar giyin.

İki tane 9 yan yana gelince, 99 oluyor. Yani 9 iki basamaklı sayılarında en büyüğü ve en kralıdır bu dokuz.

Kızlar İçin Çarpım Tablosu
Erkekler İçin Çarpım Tablosu

çarpım tablosu

Bir Yorum Yazın

Email adresiniz gizli kalacaktır. Zorunlu alanlar şu işaretle bildirilmiştir: *