Toplama ve çıkarma işleminden sonra ilkokul Matematik dersi müfredatında sıra çarpma işlemine gelmektedir. Öğrencilerin en çok zorlandıkları nokta da burası olmaktadır. Çünkü toplama ve çıkarma işlemlerinin tek basamaklı sayılarda hesaplanması oldukça kolaydır. Çarpma işleminde ise tek basamaklı birçok sayının birbiri ile çarpımı daha büyük sonuçları ortaya çıkarmaktadır. Bu noktada sıkıntı yaşayan öğrencilerin karşılarına bir de çarpım tablosu adı altında bir tablo gelir. Tek basamaklı sayıların birbirleriyle çarpımlarının yer aldığı bu tablo; öğretmenler tarafından öğrencilere ezberlenmesi üzere ders olarak verilir. Bunun için bir süre kısıtlaması olmasa da; zaman zaman derslerde öğretmenler öğrencilerin öğrenip öğrenmediklerini kontrol ederler. Burada da en büyük iş ebeveynlere düşmektedir.

Sponsor Bağlantılar

Çarpım tablosunu ezberlemek zorunda olan çocuklarınıza birkaç basit yöntemle yardımcı olabilirsiniz. Bu konuda izleyeceğiniz en doğru yol; bir oyun ortamı yaratarak çarpım tablosunu ezberletmeniz olacaktır. Bir şeyin öğrenilmesi esnasında onu daha eğlenceli hale getirmek; öğrenmeyi de kolaylaştıracaktır. Çarpım tablosunu öğrenecek olan çocuklarınızın daha kolay kavraması adına da bu yolu izleyebilirsiniz. Eğer aklınıza bununla ilgili bir oyun gelmiyorsa; internetteki oyun sitelerini tercih edebilirsiniz. Oyun platformlarında birçok oyun yer aldığı gibi; eğitici oyunlar da bulunmaktadır. Çocukların bir yandan oyun oynarken, diğer yandan zeka gelişimlerine katkıda bulunmalarına yardımcı olan bu oyunlar arasında; çarpım tablosu oyunları da yer almaktadır. Bu oyunların yapısının oldukça basit olması; çocukların oynarken zorluk yaşamaması adına da önemlidir. Çarpım tablosunu öğrenmek adına üretilmiş olan bu oyunlar; çarpım tablosunun daha kolay ezberlenmesine olanak tanımaktadır.

Sponsor Bağlantılar

Çarpım tablosunu çocuğunuzun kısa sürede, iyi bir şekilde kavrayabilmesi adına uygulayacağınız yöntemlere dikkat etmeli ve çocuğun sıkılmadan bu tabloyu ezberlemesi için uygun yollar bulmalısınız.

Kızlar İçin Çarpım Tablosu
Erkekler İçin Çarpım Tablosu

çarpım tablosu

Bir Yorum Yazın

Email adresiniz gizli kalacaktır. Zorunlu alanlar şu işaretle bildirilmiştir: *