Tek basamaklı sayıların birbirleriyle olan çarpımlarının yer aldığı çarpım tablosu; daha ilkokuldayken öğretilmeye başlanıyor. 1. Sınıfta okuma ve yazma öğrenen çocuklar 2. Sınıftan itibaren matematik derslerinde çarpım tablosuyla karşı karşıya kalıyorlar. Bu da öğrencileri oldukça zor bir durumun içerisine sokuyor. Sıfır da dahil olmak üzere 9’a kadar olan rakamların birbirleriyle çarpımlarının yer aldığı çarpım tablosu; basit ve eğlenceli yöntemler sayesinde çabucak öğrenilmektedir.

Sponsor Bağlantılar

Bu konuda da öğretmenlere ve velilere büyük iş düşmektedir. Eğer ki çocukların ellerine birer kağıt verip alın çarpım tablosu ezberleyin derseniz; bu çocukların gözünde daha da büyüyecektir ve ezberlenmesi güç bir hale gelecektir. Bu yüzden öğrenme aşamasında olan çocuklara daha akılcı yaklaşımlar sunmak gerekmektedir.

Sponsor Bağlantılar

Henüz okuma ve yazma öğrenmişken bir çocuğa bu şekilde bir eğitim verilmesi; çocuğun eğitimini de tam olarak alamamasına neden olacaktır. Oysaki çarpım tablosu ve bunun gibi öğrenilmesi güç olan dersler daha eğlenceli bir hale getirilse; çocuklar bundan hem keyif alırlar, hem de öğrenmeleri daha kolay olur. Çocukları ezberci bir eğitimden uzak tutarak, onların kavrayarak öğrenmelerine yardımcı olacak olan yöntemler; ileride başarılı birer birey olmaları adına da önemli bir noktadır. Çarpım tablosunu ezberlerken de bunu bir oyun haline getirmek ve görsel detaylarla da süslemek; çocukların daha çabuk bir şekilde öğrenmelerine yardımcı olacaktır.

Sponsor Bağlantılar

Kızlar İçin Çarpım Tablosu
Erkekler İçin Çarpım Tablosu

carpim tablosu

Bir Yorum Yazın

Email adresiniz gizli kalacaktır. Zorunlu alanlar şu işaretle bildirilmiştir: *