İlkokul öğrencilerinin kişisel ve zeka gelişimlerinde önemli rol oynayan oyunlar; artık internet üzerinden ayağınıza kadar geliyor. Çocuklarınızın zeka gelişimine katkı sağlayacak olan bu oyunlar arasında; çarpım tablosu oyunu da yer alıyor. Eğitici oyunlar kategorisinde yer alan çarpım tablosu oyunu; ilkokul öğrencilerinin bir hayli zorlandıkları çarpım tablosunu daha kolay bir şekilde ezberlemelerine olanak tanıyor. Basit bir yapısı bulunan oyunu; çocuklarınız kolay bir şekilde oynayabilirler.

Sponsor Bağlantılar

İnternet üzerinden karşınıza çıkan oyuna giriş yaptığınız anda ekranda alt alta olacak şekilde 2 rakam çıkacak ve çarpımının sonucu sorulacak. Eğer cevabınız doğru ise yeni bir soruya geçilecek. Böylece çocuklarınızın çarpım tablosu konusunda pratik yapmaları da daha kolay olacak.

İnternette yer alan çarpım tablosu oyunu sayesinde çocuklarınızın daha okula başlamadan önce bile onlara çarpım tablosunu öğretebilirsiniz. Oyunun kolay yapısı olması nedeniyle; çocuklarınız oynarken herhangi bir zorluk çekmeyeceklerdir. Özellikle okula başladıktan sonra eğitim gören çocukların matematik derslerin en fazla sorun yaşadıkları konu; çarpım tablosu olmaktadır. 0’dan başlayarak 9’a kadar devam eden sayıların birbirleri ile çarpımlarının sonucunun ezberlenmesi; ilkokul çocuklarını bir hayli zorlamaktadır.

Sponsor Bağlantılar

Eğer sizin de çocuğunuz çarpım tablosunu bilmiyor ve öğrenmekte zorluk çekiyorsa; bu oyunu oynatabilir ve ona bu konuda daha fazla pratik yapmasını sağlayabilirsiniz. Çocuklar bunu bir oyun olarak gördüklerinde başından kalmayacaklar ve bu sayede en çok sıkıntı yaşadıkları çarpım tablosu da onlar için bir sorun olmaktan çıkacak. Zeka gelişimi adına büyük önem arz eden bu oyun; çocuklarınızı bildikçe daha da hırslandıracak. Bir an önce oyunu bitireyim diye çabalayan çocuklar; bu sayede çarpım tablosunu da ezberlemiş olacaklar.

Sponsor Bağlantılar

Çarpım tablosu oyunu; ilk önce basitten başlamakta ve daha sonra zora doğru devam etmektedir. Yani ilk olarak sıfır ve bir ile yapılan çarpma işlemlerinin sonucu sorulmaktadır; bu sayede çocuklar oyunun başında bir zorluk çekmemektedir.

çarpım tablosu

Bir Yorum Yazın

Email adresiniz gizli kalacaktır. Zorunlu alanlar şu işaretle bildirilmiştir: *